Utanför åsiktskorridoren och vad du annars inte får veta! *** Hitta det bästa inom Nya Media. *** En tjänst från Medborgarperspektiv.se.

Så lever migranter livet ut på bidrag – socialsekreteraren berättar!

Hårda sanningar, speciellt de avslutande. Att ge medborgarskap till invandrare med helt andra värderingar medför att dessa kommer att ta över samhället. De föreslagna grundlagsförändringarna gör att det enda som kan stoppa att svensk a värderingar och kultur försvinner är att grundlagsförändringarna avvisas av den nya riksdagen2026. Ut med de gamla partierna och in med nya. Valsamverkan kan fixa det!

En stor del av de migranter som har kommit till Sverige lever på bidrag (och andra former av arbetsfri ersättning från skattebetalarna), och förväntas göra det livet ut. I den här videon berättar en garvad socialsekreterare, som har handlagt tusentals migranters bidragsansökningar, hur bidragskarusellen ser ut i sin helhet. Och vilken attityd de bidragssökande migranterna har. Och hur hopplöst det är. Efter det följer en intervju med Erik J Olsson, professor i teoretisk filosofi vid Lunds universitet, som menar att det hela beror på att kvinnliga (mjuka) värderingar har blivit normen i Sverige – att vårt land har feminiserats. Olsson utvecklar för övrigt också saken i boken ”Den mjuka staten”, som han har skrivit tillsammans med sin fru, Catharina Grönqvist Olsson.

Se videon på Nu fan räcker det! eller här:

KONTAKT Jag som driver denna politiska kanal heter Pär Ström. Kanalen driver en konservativ, oppositionell, sverigevänlig, anti-politiskt-korrekt linje. Du når mig på pa*@************et.se. Tipsa mig gärna om tänkbara ämnen för videor.

STÖD GÄRNA MIN KANAL Swish: 123 284 50 71, bankgiro: 5516-5419 (Atomer och bitar / Pär Ström), Paypal: pa*@************et.se

PRENUMERERA PÅ KANALEN Klicka här:    / @nufanräckerdet  

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Bli medlem i MediaLinq så kan du sedan stödja Nya Media med bara två klick.

Prenumerera!

Loading

Senaste inläggen

Sociala Media

Medborgarpolitik.nu

Medborgarperspektivs egen blogg.

Arkiv